Hidayet Koyu, Kaş’ta denize girilebilecek ön güzel yerlerden bir tanesi. Karadan bakınca yarımadanın sol tarafında kalan bu koy o kadar güzel ki. Burada denizin içinde olmaya doyamazsınız.

Hidayet'in Koyu

NEDEN HİDAYET KOYU

Hidayet Koyu, derin sularda yüzmek isteyenler için birebir. Hele bir de suyun derinleşmesi için denizin içinde uzun yürüyüşler yapmak istemiyorsanız, burası sizin için biçilmiş kaftan. Resimde gördüğünüz kayalıkların arasındaki çakıllara basarak denize girdikten sonra birkaç adım atıyorsunuz ve sonra denizin kucaklarındasınız.

Derin sularda yüzme korkumu ilk kez burada arkadaşımın da yardımıyla attım. Hidayet Koyu’ndan sonra üç beş metrelik sularda yüzmek benim için korku nedeni olmaktan çıktı diyebilirim. Tabi su aynı buradaki gibi süt limansa. Dalga yoksa. Dibi görünüyorsa.

Ben gittiğimde kaç metre derinlikte olduğunu hatırlamıyorum ama dalgıçlar için bir resim sergisi de vardı. Evet evet denizin içinde resim sergisi. Çerçeveleri kuma saplamışlardı. Ben de yukarıdan resimlere bakmıştım ve senelerde denizde resim sergisi gezdiğimi anlatmıştım. Belki siz de bir sergiye denk gelebilirsiniz.

NASIL GİDİLİR

Hidayet Koyu Kaş Merkez’e çok yakın. Kaş’taysanız navigasyonla kısa sürede ulaşabilirsiniz.

DİĞERLERİNDEN FARKI NE

Buranın en büyük farkı, metrelerce derinlikte bile denezin dibini net bir şekilde görebilminiz. En önemlisi de birdenbire derinleşen deniz ilk başta biraz korkutsa da bu, denizden çıkmak istediğinizde bir avantaja dönüşüyor. Kıyıya çıkmak istediğinizde birdenbire derin sulardan uzaklaşıp çakıllara basabiliyorsunuz.

Şezlongların teras şeklinde düzenlenmiş alanlarda bulunması güzel, hoş bir ortam yaratıyor. Bu da Hidayet’in Koyu’nun güzel özelliklerinden bir tanesi

FİYATLAR NASIL

Burada bir yiyecek içecek servisi yapan bir tesis var. Şezlongların da ücretli olduğunu hatırlıyorum.

TAVSİYELER

Eğer derin sularda yüzmekle ilgili korkunuzu yenmek istiyorsanız ve benim gibi size destek olacak bir arkadaşınız varsa Hidayet Koyu’nu iyi değerlendirin.

Comments are closed.