Patara Plajı, Kaş’ın doğa harikalarından bir tanesi. Patara Antik Kenti’nin hemen yanıbaşındaki plajın uzunluğu 18 kilometreyi buluyor. Burada denize girdiğimde yaşadığım sonsuzluk hissiydi. Denizin de plajın da ucu bucağı görünmüyor çünkü.

NEDEN PATARA PLAJI

Patara Antik Kenti’ni gezdikten sonra denize girmek büyük bir ayrıcalık. Mesela pek çok antik kenti gezdikten sonra “Biraz da denize girip serinleyelim” deme şansınız yok. Ama Patara da antik çağlardaki insanların neler düşünüp, neler yaptıkları hakkındaki bilgiler zihninizde uçuşurken denize girerek doğayla bütünleşebilirsiniz. Tıpka binlerce yıl önce buralarda yaşayan insanların yaptığı gibi. Bir farkınız yok mu acaba. Bilemiyorum.

İşin özü burada bedeninizin yanında kafanızda tatilde olduğunu hissedebilir. Hem de binlerce yıllık uzun bir yolculukla gidilebilen bir tatil. Burada olmanın insana farklı hissettirdiği kesin.

NASIL GİDİLİR

Patara, Kaş’tan İzmir yönüne doğru yola çıktığınızda yolunuzun üzerinde. Konum bilgisi de aşağıda.

TESİSLER NASIL

Uzun bir plaj olması nedeniyle tesislerin tamamı hakkında bilgi verecek durumda değilim. Ama Patara Antik Kenti’ne yakın bir noktadan plaja ulaşırsanız, yiyecek içecek satın alabileceğiniz tesisler bulunuyor.

TAVSİYELER

Sadece denize gitmeyin, antik kenti de gezin. Ama yine de siz bilirsiniz.

Comments are closed.